30.  W dniach 14-16.04.2011 r. w Augustowskim Centrum Edukacyjnym w Augustowie odbył się Finał Centralny XXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

W zawodach III stopnia (centralnych) uczestniczylo 87 uczniów spośród 88 zakwalifikowanych, reprezentujących 52 szkoły. Uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności zawodowych, czego rezultatem jest przyznanie aż 59 uczniom tytułów laureata i 25 - tytułów finalisty. Z zakresem stawianych olimpijczykom wymagań można zapoznać się w zakładce "Publikacje" (tematy zawodów). W klasyfikacji szkół pierwsze miejsce i puchar Ministra Infrastruktury zdobyły Państwowe Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół im. Powstańców Ślaskich w Bytomiu. Szczegółowe informacje zamieszczamy w zakładce "Finał Centralny".

Obecni podczas Finału Centralnego nauczyciele przygotowujący uczniów do zawodów, wystosowali list do Minister Edukacji Narodowej, Katarzyny Hall z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego postulat zwolnienia laureatów i finalistów olimpiady z całości egzaminu zawodowego nie jest uwzględniony w projekcie ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty, skierowanym do konsultacji zewnętrznych. Wystąpienie opiekunów oraz pismo Ministerstwa Edukacji Narodowej, które stało się bezpośrednim przyczynkiem wystąpienia zamieścimy w zakładce "Podstawy prawne". Podczas Finału Centralnego w Augustowie padła także zapowiedź złożenia w powyższej sprawie interpelacji poselskiej.


            Kierownik Organizacyjny OWiUB