Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zastrzega prawa autorskie do przedstawionego w Regulaminie Olimpiady i w wytycznych (publikowanych w witrynie internetowej www.olimpiadabudowlana.pl) trybu organizacji zawodów Olimpiady.

    

 Zestawienie Deklaracji startu szkół/Sprawozdanie statystyczne z zawodów szkolnych 

 XXXV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 

 rok szkolny 2021/2022  

 

(przekierowania do witryn internetowych szkół po kliknięciu w adres - poniżej tabeli) 

 
 
  Liczba 
Liczba uczniów
Liczba 
Liczba uczniów
 
Siedziba
szkół
uczestniczących uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
w zawodach 
 klas IV i III razem
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany*)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
11
  
 662
 
 
II.
 
Bydgoszcz
8
 
 709
 
 
III.
 
Lublin
11
    
 696
 
 
IV.
 
Wieluń
 14 
    
 698
 
 
V.
 
Kraków
20
   
1 608
 
 
VI.
 
Warszawa
17
 
1 323
 
 
VII.
 
Rzeszów
19
 
1 290
 
 
VIII.
 
Białystok
 7 
 
  699  
 
 
IX.
 
Gdańsk
 7 
 
748
 
 
X.
 
Bytom
18
 
1 339
 
 
XI.
 
Zielona Góra
11
 
 1 012 
 
 
XII.
 
Stargard 
6
 
349
 
 
Razem
 149
 
11 133
 
 
 
* klasy w 18 zawodach wymienionych w dokonanej w dniu 24 sierpnia 2020 r. Aktualizacji Komunikatu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 kwietnia 2020 r. w sprawie wykazu olimpiad tematycznych i turniejów związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy
 
 
szkoły olimpijskie w bieżącej edycji  (XXXV OWiUB)
 
 

I. okręg południowo-zachodni - 11 szkół

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Gzowskiego
Opole  
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Gen. Józefa Bema
Wrocław    
 
Zespół Szkół Technicznych
im. prof. Wacława Żenczykowskiego
Kłodzko 
 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Strzelin   
 
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”
Jelenia Góra   
http://www.zstmechanik.edujg.pl
 
Zespół Szkół Technicznych
Nysa 
 
Zespół Szkół Nr 5
im. Maksymiliana Tytusa Hubera
Wałbrzych 
 
Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego
Świdnica    
http://zsbe.swidnica.pl
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Racibórz  
 
Zespół Szkół nr 1
im. Powstańców Śląskich
Kędzierzyn-Koźle  
http://www.zs1.edu.pl
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Papieża Jana Pawła II
Opole  
http://www.zsbopole.pl
 
 

  

 

II. okręg bydgoski - 8 szkół

 
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych 
im. Mikołaja Kopernika
Grudziądz   
 
 Zespół Szkół Budowlanych
 im. Jurija Gagarina
 Bydgoszcz 
 
 Zespół Szkół Budowlanych
 Włocławek   
 
 Zespół Szkół Budowlanych
 Piła   
  
Technikum nr 1
Chojnice  
 
 Zespół Szkół Politechnicznych
 im. Bohaterów Monte Cassino
 Września  
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3
 Gniezno   
 
Zespół Szkół Budowlanych
 im. gen. Władysława Sikorskiego
 Inowrocław   
 
 
  

III. okręg lubelski - 11 szkół  

 
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej
 Lubartów    
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Lublin    
 
 Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji
 im. Hieronima Łopacińskiego
 Lublin    
 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. Leona Wyczółkowskiego
 Ryki  
  
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
 Biała Podlaska  
 
 Zespół Szkół Nr 2
 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Puławy   
 
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4
 z Oddziałami Integracyjnymi
 im. Dzieci Zamojszczyzny
 Zamość 
 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. 2 Warszawskiej Brygady Saperów
i II Liceum Ogólnokształcące
im. A. Frycza Modrzewskiego
 Włodawa   
 
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
 Biłgoraj 
 
 Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
 im. Macieja Rataja
 Tomaszów Lubelski  
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych 
 im. Jana Pawła II
 Radzyń Podlaski 
 
 

 

 

IV. okręg centralny - 14 szkół

 

Zespół Szkół Budownictwa
i Kształcenia Zawodowego
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Konin  
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Powstańców Wielkopolskich
Ostrzeszów   
 
Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych
Ostrów Wielkopolski 
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
Krotoszyn   
  
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica
Radomsko  
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Jana Kilińskiego
Pabianice 
 
Zespół Szkół Nr 1
Wieluń 
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Armii Krajowej
Skarżysko-Kamienna    
http://www.zst-skarzysko.pl
  
Zespół Szkół Zawodowych
im. Józefa Lompy
Olesno  
http://www.zszolesno.pl
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
Kępno 
  
Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Stanisława Staszica
Wieruszów     
http://www.zsp.wieruszow.pl
 
Powiatowy Zespół Szkół nr 1
Sieradz 
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
im. gen. Ludwika Czyżewskiego
Bełchatów 
 
Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
Kaczki Średnie 
  

 

 

V. krakowski - 20 szkół 

 

Zespół Szkół Nr 2
im. Stanisława Konarskiego
Bochnia   
http://www.zs2-bochnia.pl
 
Zespół Szkół Budowlanych Nr 1
Kraków   
 
Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte
Brzesko    
http://www.zsp2.edu.pl
 
Zespół Szkół Zawodowych
im. Kazimierza Pułaskiego
Gorlice   
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Józefa Piłsudskiego
Limanowa 
 
 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Limanowa 
  
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
Mszana Dolna   
 
Zespół Szkół
im. ks. Józefa Tischnera
Dobczyce 
 
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych
Myślenice 
 
Zespół Szkół Budowlanych
Nowy Sącz 
  
Zespół Szkół 
Lipnica Wielka 
 
Zespół Szkół Technicznych i Placówek
im. Stanisława Staszica
Nowy Targ 
 
 Zespół Szkół Budowlanych
im. dra Władysława Matlakowskiego
Zakopane 
 
Zespół Szkół 
im. Walerego Goetla
Sucha Beskidzka 
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Wielkiego
Busko-Zdrój 
  
Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica
Pińczów 
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Jana Pawła II
Krynica-Zdrój 
  
Zespół Szkół Nr 4
im. Komisji Edukacji Narodowej
Olkusz   
 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
im. św. Jana Pawła II
Łapanów  
 
 
Zespół Szkół 
im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego
Jordanów 

 
 
 
VI. okręg warszawski - 17 szkół

 

 Zespół Szkół Zawodowych
im. Marszałka Franciszka Bielińskiego
Góra Kalwaria   
 
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Ignacego Garbolewskiego 
Sochaczew   
 
Zespół Szkół Nr 2
im. Leona Rutkowskiego
Płońsk 
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego
Siedlce  
 
 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego nr 1
Warszawa 
 
 Zespół Szkół Technicznych
im. Stanisława Płoskiego
Ciechanów 
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Wyszków 
Zespół Szkół nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego
Ostrów Mazowiecka 
 
Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1
Warszawa   
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Radom   
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Stanisława Staszica
Pruszków   
 
Zespół Szkół Nr 23
Warszawa 
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3
im. Władysława Stanisława Reymonta
Piotrków Trybunalski 
 
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
im. dr Stefana Kopcińskiego
Łódź    
http://zsbt-lodz.pl
 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Skierniewice 
 
 Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego
Warszawa 
 
Zespół Szkół Nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
Mińsk Mazowiecki 
 
 
 
 
 
VII. okręg rzeszowski - 19 szkół

Zespół Szkół Ponadpodstawowych 
im. Józefa Piłsudskiego
Zakliczyn   
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Tadeusza Kościuszki
Brzozów   
 
 
Zespół Szkół 
im. Stanisława Staszica
Staszów 
 
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jarosław    
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jasło   
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Bohaterów Września 1939 r.
Kolbuszowa   
 
Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych
im. Jana Sas Zubrzyckiego
Krosno    
 
Zespół Szkół 
im. gen. Józefa Kustronia
Lubaczów  
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Mielec   
 
 Zespół Szkół Budowlanych
Tarnów   
 
 
 Zespół Szkół Technicznych
Łańcut   
 
Zespół Szkół nr 5
im. Ignacego Łukasiewicza
Sanok    
 
 Zespół Szkół Nr 1
im. Ambrożego Towarnickiego
Rzeszów   
Zespół Szkół Nr 2
im. Tadeusza Kościuszki
Stalowa Wola  
 Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego
Rzeszów    
Zespół Szkół 
Czudec 
 
 Zespół Szkół 
im. ks. dra Jana Zwierza
Ropczyce   
Zespół Szkół Nr 3
im. gen. Władysława Sikorskiego
Tarnobrzeg 
 
 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Przemyśl  
 
 

 

 

VIII. okręg białostocki - 7 szkół

 

Zespół Szkół Nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego
Ełk     
 
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
Ostrołęka   
  
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły
Białystok   
 
Zespół Szkół Technicznych
Suwałki   
  
Zespół Szkół Nr 1
im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego
Bielsk Podlaski   
 
Augustowskie Centrum Edukacyjne
Augustów   
 
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Łomża    
 
 

 

 

IX. okręg gdański - 7 szkół

 

Zespół Szkół Technicznych
Elbląg    
 
Zespół Szkół Budowlanych
i Kształcenia Ustawicznego
Słupsk    
 
Państwowe Szkoły Budownictwa
im. prof. Mariana Osińskiego
Gdańsk    
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Olsztyn    
 
 Zespół Szkół 
im. Bohaterów Września 1939 Roku
Iława  
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Floriana Ceynowy
Kartuzy   
 
Powiatowy Zespół Szkół nr 2
im. Komisji Edukacji Narodowej
     Kościerzyna    
 
 
 

 

 

X. okręg śląski - 18 szkół

 

Państwowe Szkoły Budownictwa
- Zespół Szkół
Bytom    
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Generała Stanisława Maczka
Bielsko-Biała     
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. gen. Stefana Grota Roweckiego
Cieszyn   
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Chorzów   
 
Zespół Szkół Technicznych
Częstochowa   
 
Techniczne Zakłady Naukowe
im. Gen. Władysława Sikorskiego
Częstochowa    
 
Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych
Gliwice      
 
Zespół Szkół nr 6
im. Mikołaja Kopernika
Ruda Śląska    
 
Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej
im. Powstańców Śląskich
Katowice    
 
Zespół Szkół Budowlanych
Rybnik    
 
Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych
Lubliniec    
 
 Zespół Szkół Technicznych
Wodzisław Śląski   
 
 Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Sosnowiec    
https://www.ckziu25.sosnowiec.pl
 
Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
Tarnowskie Góry    
 
 Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych
im. Armii Krajowej
Żywiec   
http://zsbd.edu.pl
 
 Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
Zabrze   
 
Technikum nr 1
im. Mikołaja Kopernika
Żory   
 
 
Zespół Szkół nr 1
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Myszków   
http://www.zs1kwiatkowski.com
  

 

 

XI. okręg zachodni - 11 szkół

 

 Zespół Szkół Budowlanych
Bolesławiec   
 
Zespół Szkół Politechnicznych
im. Powstańców Wielkopolskich
Śrem   
Zespół Szkół Budowlanych
Żary     
 
Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych
im. "Synów Pułku"
Leszno    
 
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1
Poznań  
 
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego Nr 1 "Budowlanka"
Zielona Góra   
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Grodzisk Wielkopolski  
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych
Kalisz   
 
Zespół Szkół Zawodowych PBO
Zielona Góra  
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Rogera Sławskiego 
Poznań  
 
Zespół Szkół Technicznych
im. Noblistów Polskich
Trzcianka  
 
 

 

 

XII. okręg szczeciński - 6 szkół

 

Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych
im. Mikołaja Kopernika
 Gorzów Wielkopolski  
 
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Szczecin    
 
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
Stargard   
 
Zespół Szkół Nr 7
im. Bronisława Bukowskiego
Koszalin   
 
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Wałcz   
 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych
Chojna  
 

 

 Zestawienie Deklaracji startu szkół/Sprawozdanie statystyczne z zawodów szkolnych 

 XXXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 

 rok szkolny 2020/2021  

 

 
 
  Liczba 
Liczba uczniów
Liczba 
Liczba uczniów
 
Siedziba
szkół
uczestniczących uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
w zawodach 
 klas IV i III razem
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany*)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
11
 86 
 436
46 
 
II.
 
Bydgoszcz
7
85
 602
38 
 
III.
 
Lublin
7
   120  
 369
29 
 
IV.
 
Wieluń
 14 
   336  
 514
51 
 
V.
 
Kraków
19
  410 
1 205
105
 
VI.
 
Warszawa
17
 146
997
61
 
VII.
 
Rzeszów
21
 277
931
 86 
 
VIII.
 
Białystok
 7 
 171
  484  
38
 
IX.
 
Gdańsk
 8 
 139
469
35
 
X.
 
Bytom
17
 223
805
47
 
XI.
 
Zielona Góra
8
 101
 462 
43
 
XII.
 
Stargard 
6
89
216
21
 
Razem
 142
2183
7 490
600 
 
 
* klasy w 18 zawodach wymienionych w dokonanej w dniu 22 kwietnia 2020 r. Aktualizacji Komunikatu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie wykazu olimpiad tematycznych i turniejów związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy

 

Zestawienia

Deklaracji startu szkół

w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

w roku szkolnym 2019/2020

i kwalifikacji na zawody okręgowe

 

 
 
  Liczba 
Liczba uczniów
Liczba 
Liczba uczniów
 
Siedziba
szkół
uczestniczących uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
w zawodach 
 klas IV i III razem
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
11
 197 
 444
 43
 
II.
 
Bydgoszcz
6
97
 461
 39
 
III.
 
Lublin
10
 151 
  387 
 44
 
IV.
 
Wieluń
 14 
 337 
 547
 51
 
V.
 
Kraków
22
 293 
1 263
 98
 
VI.
 
Warszawa
19
 307 
1 094
  89 
 
VII.
 
Rzeszów
22
370
974
 95
 
VIII.
 
Białystok
7
135
 470 
 38
 
IX.
 
Gdańsk
 8 
112
447
 37
 
X.
 
Bytom
18
336
844
 63
 
XI.
 
Zielona Góra
 9
152
 446 
 35
 
XII.
 
Stargard 
5
 144 
 263 
 27
 
Razem
151
2 631
7 640
 659

 

 

Zestawienia

Deklaracji startu szkół

w XXXII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

w roku szkolnym 2018/2019

i kwalifikacji na zawody okręgowe

 

 
 
  Liczba 
Liczba
Liczba 
Liczba
 
Siedziba
szkół
uczestników uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
zawodów 
 klas IV i III
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
13
225
 536
53
 
II.
 
Bydgoszcz
6
84
 401
31
 
III.
 
Lublin
170
  368 
38
 
IV.
 
Wieluń
15 
445
 603
59
 
V.
 
Kraków
22
408
1 375
105
 
VI.
 
Warszawa
19
372
 980 
82
 
VII.
 
Rzeszów
22
396
1 059
83
 
VIII.
 
Białystok
 8
208
  516 
42
 
IX.
 
Gdańsk
 10
181
 525
36
 
X.
 
Bytom
 21
386
 1 096
76
 
XI.
 
Zielona Góra
 10
182
 523
34
 
XII.
 
Stargard 
 5
150
 267
29
 
Razem
160
 3 207
8 249
 668