Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych zastrzega prawa autorskie do przedstawionego w Regulaminie Olimpiady i w wytycznych (publikowanych w witrynie internetowej www.olimpiadabudowlana.pl) trybu organizacji zawodów Olimpiady.

    

 Zestawienie Deklaracji startu szkół/Sprawozdanie statystyczne z zawodów szkolnych 

 XXXIV Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych 

 rok szkolny 2020/2021  

 

(przekierowanie do witryny internetowej szkoły po kliknięciu w adres - poniżej tabeli) 

 
 
  Liczba 
Liczba uczniów
Liczba 
Liczba uczniów
 
Siedziba
szkół
uczestniczących uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
w zawodach 
 klas IV i III razem
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany*)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
10
 
 420
 
 
II.
 
Bydgoszcz
7
 
 602
 
 
III.
 
Lublin
6
  
 277
 
 
IV.
 
Wieluń
 14 
  
 514
 
 
V.
 
Kraków
19
 
1 203
 
 
VI.
 
Warszawa
17
  
997
 
 
VII.
 
Rzeszów
21
 
931
 
 
VIII.
 
Białystok
 7 
 
  494  
 
 
IX.
 
Gdańsk
 8 
 
469
 
 
X.
 
Bytom
17
 
787
 
 
XI.
 
Zielona Góra
8
 
 462 
 
 
XII.
 
Stargard 
 
 
 
 
 
Razem
 
 
 
 
 
* klasy w 18 zawodach wymienionych w dokonanej w dniu 22 kwietnia 2020 r. Aktualizacji Komunikatu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie wykazu olimpiad tematycznych i turniejów związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy
 
 
szkoły w etapie szkolnym bieżącej edycji  (XXXIV OWiUB)
 
szkoły w etapie szkolnym poprzedniej edycji  (XXXIII OWiUB)
 

I. okręg południowo-zachodni - 10 szkół

 

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Gzowskiego
Opole  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Gen. Józefa Bema
Wrocław   
Zespół Szkół Technicznych
im. prof. Wacława Żenczykowskiego
Kłodzko  
http://www.zsp1.ng.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica
Ząbkowice Śląskie  
Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”
Jelenia Góra   
http://www.zstmechanik.edujg.pl
Zespół Szkół Technicznych
Nysa   
http://www.zst_nysa.wodip.opole.pl
Zespół Szkół Nr 5
im. Maksymiliana Tytusa Hubera
Wałbrzych  
http://www.zs5.walbrzych.pl 
Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego
Świdnica   
http://zsbe.swidnica.pl
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Racibórz  
Zespół Szkół nr 1
im. Powstańców Śląskich
Kędzierzyn-Koźle  
http://www.zs1.edu.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. Papieża Jana Pawła II
Opole  
http://www.zsbopole.pl

  

 

II. okręg bydgoski - 7 szkół

 
Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych 
im. Mikołaja Kopernika
Grudziądz  
 Zespół Szkół Budowlanych
 im. Jurija Gagarina
 Bydgoszcz 
 Zespół Szkół Budowlanych
 Włocławek  
 Zespół Szkół Budowlanych
 Piła  
Technikum nr 1
Chojnice 
 Zespół Szkół Politechnicznych
 im. Bohaterów Monte Cassino
 Września  
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3
 Gniezno  
 
 
  

III. okręg lubelski - 6 szkół  

 
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej
 Lubartów   
Zespół Szkół Budowlanych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Lublin   
 Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji
 im. Hieronima Łopacińskiego
 Lublin   
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. Leona Wyczółkowskiego
 Ryki  
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
 im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury
 Biała Podlaska  
 Zespół Szkół Nr 2
 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
 Puławy  
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 4
 z Oddziałami Integracyjnymi
 im. Dzieci Zamojszczyzny
 Zamość 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
i II Liceum Ogólnokształcące
 Włodawa   
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
 Biłgoraj 
 Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych
 im. Macieja Rataja
 Tomaszów Lubelski  

 

 

IV. okręg centralny - 14 szkół

 

Zespół Szkół Budownictwa
i Kształcenia Zawodowego
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Konin 
Zespół Szkół Nr 1
im. Powstańców Wielkopolskich
Ostrzeszów  
Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych
Ostrów Wielkopolski  
http://www.zsbe.edu.pl
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
Krotoszyn  
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1
im. Stanisława Staszica
Radomsko  
http://www.radomsko.edu.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Jana Kilińskiego
Pabianice   
http://www.mechanik.edu.pl
Zespół Szkół Nr 1
Wieluń    
http://www.zs1.wielun.pl
Zespół Szkół Technicznych
im. Armii Krajowej
Skarżysko-Kamienna   
http://www.zst-skarzysko.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Józefa Lompy
Olesno  
http://www.zszolesno.pl
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 2
Kępno   
http://www.zsp2.kepno.pl
Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Stanisława Staszica
Wieruszów    
http://www.zsp.wieruszow.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
Sieradz   
http://zspnr1sieradz.edu.pl
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
im. gen. Ludwika Czyżewskiego
Bełchatów  
http://www.zsp3belchatow.pl
Zespół Szkół Rolniczych
Centrum Kształcenia Praktycznego
Kaczki Średnie  
http://www.zsrkaczki.edu.pl

 

 

V. krakowski - 19 szkół

 

Zespół Szkół Nr 2
im. Stanisława Konarskiego
Bochnia  
http://www.zs2-bochnia.pl
Zespół Szkół Budowlanych Nr 1
Kraków  
Zespół Szkół Technicznych i Branżowych im. Bohaterów Westerplatte
Brzesko   
http://www.zsp2.edu.pl
Zespół Szkół Zawodowych
im. Kazimierza Pułaskiego
Gorlice  
Zespół Szkół Nr 1
im. Józefa Piłsudskiego
Limanowa  
http://www.zsnr1.limanowa.pl
 Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych
im. ks. prof. Józefa Tischnera
Limanowa    
http://www.tischner.limanowa.edu.pl
Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych
Mszana Dolna  
Zespół Szkół
im. ks. Józefa Tischnera
Dobczyce  
http://www.dobczyce.edu.pl 
Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych
Myślenice  
http://www.zste.myslenice.pl
Zespół Szkół Budowlanych
Nowy Sącz   
http://zsbns.pl 
Zespół Szkół 
Lipnica Wielka  
http://zslipnicawielka.pl 
Zespół Szkół Technicznych i Placówek
im. Stanisława Staszica
Nowy Targ  
https://zst.nowotarski.edu.pl 
Zespół Szkół 
im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego
Jordanów  
http://www.zsdjordanow.iap.pl
Zespół Szkół 
im. Walerego Goetla
Sucha Beskidzka  
http://www.zsgsucha.pl
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
Andrychów    
http://www.ckziuandrychow.pl
 Zespół Szkół Budowlanych
im. dra Władysława Matlakowskiego
Zakopane 
http://budowlankazakopane.pl
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
im. Kazimierza Wielkiego
Busko-Zdrój  
http://www.budowlanka.edu.pl 
Zespół Szkół Zawodowych
im. Stanisława Staszica
Pińczów  
http://zszpinczow.pl 
 Zespół Szkół Ponadpodstawowych
im. Jana Pawła II
Krynica-Zdrój  
http://www.krynica.szkola.pl
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
Kraków   
http://zsz2.edu.pl 
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego
im. św. Jana Pawła II
Łapanów  
http://www.ckziulapanow.pl
Zespół Szkół Budowlanych Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa-Kraków" S.A.
Kraków    
http://www.chemobudowa.szkola.pl
 
 
VI. okręg warszawski - 17 szkół

 

 Zespół Szkół Zawodowych
im. Marszałka Franciszka Bielińskiego
Góra Kalwaria  
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego
im. Ignacego Garbolewskiego 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 8
Tomaszów Mazowiecki   
http://zsp8.eu
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5
im. gen. Władysława Sikorskiego
Siedlce  
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1
Warszawa  
http://www.ckziu1.edu.pl 
 Zespół Szkół Technicznych
im. Stanisława Płoskiego
Ciechanów   
http://www.zst-ciechanow.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Wyszków   
http://www.zs1wyszkow.edu.pl 
Zespół Szkół nr 1
im. rtm. Witolda Pileckiego
Ostrów Mazowiecka  
http://zs1.ostrowmaz.com 
Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1
Warszawa   
Zespół Szkół Nr 2
im. Tadeusza Kościuszki
Garwolin   
http://www.zsp2garwolin.pl  
Zespół Szkół Nr 1
im. Stanisława Staszica
Pruszków  
http://www.zsnr1-pruszkow.com 
Zespół Szkół Nr 23
Warszawa   
http://www.technikumbudowlane.edu.pl 
 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Nr 3
im. Władysława Stanisława Reymonta
Piotrków Trybunalski  
http://www.zsp3.piotrkow.pl
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
im. dr Stefana Kopcińskiego
Łódź   
http://zsbt-lodz.pl 
 Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
Skierniewice  
http://www.budowlanka1.edu.pl
 Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych i Licealnych
im. Stanisława Noakowskiego
Warszawa  
http://www.tab.edu.pl
Zespół Szkół Nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
Mińsk Mazowiecki   
http://www.zs1mm.edu.pl
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6
im. gen. Józefa Bema
Siedlce  
http://www.zsp6siedlce.pl
Gostynińskie Centrum Edukacyjne
Gostynin   
http://www.gce.gostynin.edu.pl
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Radom   
http://www.zsb.radom.pl 
 
 
VII. okręg rzeszowski - 21 szkół

Zespół Szkół Ponadpodstawowych 
im. Józefa Piłsudskiego
Zakliczyn   
Zespół Szkół Budowlanych
im. Tadeusza Kościuszki
Brzozów  
Zespół Szkół Zawodowych
im. Króla Jana III Sobieskiego
Przeworsk  
Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jarosław   
Zespół Szkół Budowlanych
im. Króla Kazimierza Wielkiego
Jasło  
Zespół Szkół Technicznych
im. Bohaterów Września 1939 r.
Kolbuszowa  
Zespół Szkół Architektoniczno-Budowlanych
im. Jana Sas Zubrzyckiego
Krosno   
Zespół Szkół 
im. gen. Józefa Kustronia
Lubaczów  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Mielec  
 Zespół Szkół Budowlanych
Tarnów  
Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego
im. Tadeusza Kościuszki
Rzeszów   
http://zszdz.rzeszow.pl
Zespół Szkół nr 5
im. Ignacego Łukasiewicza
Sanok   
 Zespół Szkół Nr 1
im. Ambrożego Towarnickiego
Rzeszów  
Zespół Szkół Nr 2
im. Tadeusza Kościuszki
Stalowa Wola  
http://zsnr2.stalowa-wola.pl
 Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego
Zespół Szkół 
Czudec   
http://www.zs-czudec.itl.pl
 Zespół Szkół 
im. ks. dra Jana Zwierza
Ropczyce  
Zespół Szkół Nr 3
im. gen. Władysława Sikorskiego
Tarnobrzeg 
http://budowlanka.tbg.net.pl 
 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1
Zespół Szkół 
im. Stanisława Staszica
Staszów  
http://www.zsstaszow.pl
Zespół Szkół Technicznych
Łańcut   
 Zespół Szkół 
im. ks. Stanisława Staszica
Jeżowe  
Zespół Szkół Zawodowych Nr 1
im. Jana Pawła II
Dębica 
 

 

 

VIII. okręg białostocki - 7 szkół

 

Zespół Szkół Nr 1
im. Jędrzeja Śniadeckiego
Ełk    
Zespół Szkół Zawodowych Nr 2
im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich
Ostrołęka  
Augustowskie Centrum Edukacyjne
Augustów  
Zespół Szkół Technicznych
Suwałki  
Zespół Szkół Nr 1
im. Marszałka Józefa Klemensa Piłsudskiego
Bielsk Podlaski  
Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły
Białystok   
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4
im. Marii Skłodowskiej-Curie
Łomża   
 

 

 

IX. okręg gdański - 8 szkół

 

Zespół Szkół Technicznych
Elbląg   
Zespół Szkół Budowlanych
i Kształcenia Ustawicznego
Słupsk   
Państwowe Szkoły Budownictwa
im. prof. Mariana Osińskiego
Gdańsk   
Zespół Szkół Budowlanych
im. Żołnierzy Armii Krajowej
Olsztyn   
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2
Gdynia   
Zespół Szkół Technicznych
im. Floriana Ceynowy
Kartuzy  
Powiatowy Zespół Szkół nr 2
im. Komisji Edukacji Narodowej
Kościerzyna    
Zespół Szkół 
im. Bohaterów Września 1939 Roku
Iława 

 

 

X. okręg śląski - 17 szkół

 

Państwowe Szkoły Budownictwa
- Zespół Szkół
Bytom   
Zespół Szkół Budowlanych
im. Generała Stanisława Maczka
Bielsko-Biała    
Zespół Szkół Budowlanych
im. gen. Stefana Grota Roweckiego
Cieszyn  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Chorzów   
Zespół Szkół Technicznych
Częstochowa  
Techniczne Zakłady Naukowe
im. Gen. Władysława Sikorskiego
Częstochowa   
Zespół Szkół Budowlano-Ceramicznych
Gliwice     
Zespół Szkół nr 6
im. Mikołaja Kopernika
Ruda Śląska   
Katowickie Centrum Edukacji Zawodowej
im. Powstańców Śląskich
Katowice   
Zespół Szkół Budowlanych
Rybnik   
Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych
Lubliniec   
Zespół Szkół Nr 1
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Myszków   
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Sosnowiec   
Zespół Szkół Budowlano-Architektonicznych
Tarnowskie Góry   
 Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych
im. Armii Krajowej
Żywiec   
Zespół Szkół Nr 5
im. Hanny i Kazimierza Wejchertów
Tychy   
Zespół Szkół Budowlano-Informatycznych
im. Mikołaja Kopernika
Żory  
Zabrzańskie Centrum Kształcenia Ogólnego i Zawodowego
im. Prof. Sylwestra Kaliskiego
Zabrze   
Zespół Szkół
im. Xawerego Dunikowskiego
Zawiercie  

 

 

XI. okręg zachodni - 8 szkół

 

 Zespół Szkół Budowlanych
Bolesławiec  
Zespół Szkół Politechnicznych
im. Powstańców Wielkopolskich
Śrem   
Zespół Szkół Budowlanych
Żary    
Zespół Szkół Rolniczo-Budowlanych
im. "Synów Pułku"
Leszno   
Zespół Szkół Budownictwa Nr 1
Poznań  
Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego Nr 1 "Budowlanka"
Zielona Góra  
Zespół Szkół Technicznych
im. Eugeniusza Kwiatkowskiego
Grodzisk Wielkopolski  
Zespół Szkół Zawodowych
Przedsiębiorstwa Budownictwa Ogólnego
Zielona Góra  
Zespół Szkół Ogólnokształcących
i Zawodowych
im. Ziemi Krobskiej
 

 

 

XII. okręg szczeciński - 5 szkół

 

Zespół Szkół Budowlanych i Samochodowych
im. Mikołaja Kopernika
Gorzów Wielkopolski  
Zespół Szkół Budowlanych
im. Kazimierza Wielkiego
Szczecin   
Zespół Szkół Budowlano-Technicznych
Stargard  
Zespół Szkół Nr 7
im. Bronisława Bukowskiego
Koszalin   
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego
i Ustawicznego
Wałcz  

 

 

Zestawienia

Deklaracji startu szkół

w XXXIII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

w roku szkolnym 2019/2020

i kwalifikacji na zawody okręgowe

 

 
 
  Liczba 
Liczba uczniów
Liczba 
Liczba uczniów
 
Siedziba
szkół
uczestniczących uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
w zawodach 
 klas IV i III razem
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
11
 197 
 444
 43
 
II.
 
Bydgoszcz
6
97
 461
 39
 
III.
 
Lublin
10
 151 
  387 
 44
 
IV.
 
Wieluń
 14 
 337 
 547
 51
 
V.
 
Kraków
22
 293 
1 263
 98
 
VI.
 
Warszawa
19
 307 
1 094
  89 
 
VII.
 
Rzeszów
22
370
974
 95
 
VIII.
 
Białystok
7
135
 470 
 38
 
IX.
 
Gdańsk
 8 
112
447
 37
 
X.
 
Bytom
18
336
844
 63
 
XI.
 
Zielona Góra
 9
152
 446 
 35
 
XII.
 
Stargard 
5
 144 
 263 
 27
 
Razem
151
2 631
7 640
 659

 

 

Zestawienia

Deklaracji startu szkół

w XXXII Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

w roku szkolnym 2018/2019

i kwalifikacji na zawody okręgowe

 

 
 
  Liczba 
Liczba
Liczba 
Liczba
 
Siedziba
szkół
uczestników uczniów zakwalifikowanych
Okręg
okręgu
w etapie
zawodów 
 klas IV i III
na zawody okręgowe
 
 
szkolnym
szkolnych
(profil budowlany)
(II stopnia)
 
I.
 
Nysa
13
225
 536
53
 
II.
 
Bydgoszcz
6
84
 401
31
 
III.
 
Lublin
170
  368 
38
 
IV.
 
Wieluń
15 
445
 603
59
 
V.
 
Kraków
22
408
1 375
105
 
VI.
 
Warszawa
19
372
 980 
82
 
VII.
 
Rzeszów
22
396
1 059
83
 
VIII.
 
Białystok
 8
208
  516 
42
 
IX.
 
Gdańsk
 10
181
 525
36
 
X.
 
Bytom
 21
386
 1 096
76
 
XI.
 
Zielona Góra
 10
182
 523
34
 
XII.
 
Stargard 
 5
150
 267
29
 
Razem
160
 3 207
8 249
 668