29. Pobyt Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Muszynie w dniach 17-20.03.2011 r. na zaproszenie firmy FAKRO obejmował – oprócz obrad Komitetu Głównego – program szkoleniowy.

Członkom Komitetu Głównego OWiUB przedstawiono prezentację multimedialną pn. „20 lat FAKRO – historia innowacyjności” oraz pierwszą w branży budowlanej prezentację w formacie 3D pn. „FAKRO – nowe standardy w oknach dachowych”. Z wielkim zainteresowaniem uczestników spotkały się także prezentacje działu Badań i Rozwoju oraz pobyt w halach produkcyjnych, gdzie został zaprezentowany proces produkcji okien dachowych FAKRO. Składniki sukcesu firmy i społeczną odpowiedzialność biznesu przedstawił w prezentacji panelowej prezes FAKRO, Pan Ryszard Florek.

Firma FAKRO to rodzinne, polskie przedsiębiorstwo będące wiceliderem światowego rynku okien dachowych, mogące poszczycić się m.in.: miejscem w gronie Tygrysów Polskiej Gospodarki, miejscem wśród najlepszych marek, tytułem Przedsiębiorcy Roku 2010, czy ostatnio Polskim Herkulesem 2011 za skuteczne zarządzanie firmą i szczególne osiągnięcia przedsiębiorstwa w branży budowlanej.

Oprócz okien firma produkuje i sprzedaje nawet do Japonii schody strychowe i wkrótce może stać się światowym liderem w tej branży schodów. FAKRO sukcesywnie poszerza ofertę handlową przede wszystkim o produkty związane z ekologią i odnawialnymi źródłami energii – wprowadza na rynek kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne.

Pozostajemy pod wielkim wrażeniem sukcesów firmy FAKRO. Filozofia i praktyka działania FAKRO, jej innowacyjność i zdolność operowania na rynku globalnym z jednej strony, a poczucie odpowiedzialności za stan naszego środowiska oraz zaangażowanie w działalności społecznej z drugiej stanowią przykład głęboko etycznego podejścia do wyzwań zawodowych.

Fakt, że od 4 lat firma FAKRO patronuje Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych jest cennym wyrazem akceptacji naszej działalności przez uznany w branży budowlanej autorytet.

 

            Kierownik Organizacyjny OWiUB