32. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało wyniki ogólnopolskiego konkursu dla szkół dla młodzieży prowadzących kształcenie zawodowe "Lider Edukacji Zawodowej" ogłoszonego w październiku 2010 r. Konkurs był realizowany w ramach projektu "Szkoła zawodowa szkołą pozytywnego wyboru" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Jednym z kryteriów podlegających ocenie był udział uczniów w turniejach i olimpiadach zawodowych oraz wyniki jakie uzyskują na poziomie regionalnym i centralnym. Ponadto w ramach tego projektu Ministerstwo Edukacji Narodowej w grudniu 2010 r. zapowiadalo przygotowanie raportu nt. identyfikacji szkół szeroko reprezentowanych w olimpiadach i turniejach zawodowych (patrz nasze Ogłoszenie nr 20. z dnia 13 grudnia 2010 r.) Czekamy na opublikowanie takiego raportu na stronie internetowej MEN.

          Do konkursu "Lider Edukacji Zawodowej" zgłosiło się 212 szkół w 15 obszarach kształcenia zawodowego. Dla porównania w tym samym okresie w XXIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych tylko w jednym obszarze kształcenia (budownictwo) wzięło udział 178 szkół.

          Wśród laureatów i wyróżnionych w konkursie "Lider Edukacji Narodowej" znalazły się szkoły startujące w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych:

          w grupie szkół z przyznanym I miejscem

          Zespół Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej

          w grupie szkół z przyznanym II miejscem

          Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

          w grupie szkół z przyznanym III miejscem

          Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie

          w grupie szkół wyróżnionych

          Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze

Serdecznie gratulujemy!

         

          Kierownik Organizacyjny OWiUB