91(XXIX). W wyniku przeprowadzonej kwalifikacji na zawody okręgowe poznaliśmy łącznie 691 uczestników tych zawodów w 12 okręgach. W zakładce „Szkoły olimpijskie” publikujemy dokładną statystykę uczestnictwa w poszczególnych okręgach, liczbę uczniów klas III i IV w szkołach przeprowadzających zawody oraz liczby zakwalifikowanych olimpijczyków do zawodów II stopnia (okręgowych), a także kończymy publikowanie imiennych list reprezentantów 162 szkół, bo tyle szkół ostatecznie wzięło udział w etapie szkolnym XXIX OWiUB. Każdego roku gratulujemy wszystkim uczestniczącym w etapie szkolnym, bowiem sam start w zawodach i chęć sprawdzenia siebie (swojej wiedzy i umiejętności) w szlachetnej rywalizacji są wartościami najważniejszymi.

     Szczególne gratulacje kierujemy do uczniów, którzy będą w zawodach II stopnia jako najlepsi reprezentować swoje szkoły. W nawiązaniu do Ogłoszenia 88(XXIX) oczekujemy na Komunikat Rady Naukowej, która po zakończeniu etapu szkolnego powinna ogłosić rodzaj tematów w XXIX edycji oraz dodatkowy zakres wymagań wiedzy, umiejętności i kompetencji na etapie centralnym zawodów.

     Kończą się obchody przypadającego w 2015 r. 100-lecia Odnowienia Tradycji Politechniki Warszawskiej, dla uczczenia którego zorganizowaliśmy w Warszawie Finał Centralny XXVIII OWiUB. W okresie świąteczno-noworocznym wszystkim osobom związanym z ruchem szkolnych olimpiad i instytucjom zaangażowanym w organizację Olimpiady składamy życzenia spełnienia oczekiwań i sukcesów w 2016 roku, a przede wszystkim dobrych zmian, które są konieczne i nieuchronnie nadejdą.

 

http://www.olimpiadabudowlana.pl/images/XXVIII/100lecie-PW_medium.jpg  0002PLBTX78J3QIE-C317-F3.jpg - 82.65 KB